Polityka środowiskowa

 

Ekologia jest dla nas! Podczas prowadzenia wszelakich projektów, kierujemy się proekologicznymi ideami.

Zdajemy sobie sprawę z negatywnego wpływu zanieczyszczeń na środowisko, dlatego już kilka lat temu rozpoczęliśmy pracę nad nowymi rozwiązaniami. Innowacyjne połączenie materiałów pozwoliło nam na osiągnięcie bardzo dobrych właściwości mechanicznych przy bardzo dużym udziale surowca naturalnego, jakim jest drewno pochodzące ze źródła z certyfikatem FSC.

Co więcej nasza produkcja jest również przyjazna środowisku! Czujemy się odpowiedzialni za nasze otoczenie. Dlatego wykonaliśmy na potrzeby naszej produkcji innowacyjny układ grzewczo-chłodzący. Dzięki autorskiemu systemowi jesteśmy w stanie osiągnąć 100%-ową rekuperację ciepła technologicznego i użyć go do ogrzewania naszego budynku oraz wody bieżącej.

Kontynuując proekologiczną politykę środowiskową w marcu 2019 ukończyliśmy kolejny etap inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energii w postaci oddania do użytku instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kWp, która pozwala nam pokryć 15% rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną.

To jednak nie koniec! Planujemy dalsze inwestycje, które przyczynią się do zmniejszenia śladu węglowego (redukcji emisji dwutlenku węgla).

panele_fotowoltaiczne
recycle_eco_life